مقالات و اخبار

آیا آجیل برای تیروئید مفید است؟

آیا آجیل برای تیروئید مفید است؟ - آجیل ودرمان مشکلات تیروئید

مصرف کدام آجیل ها برای تیروئید مناسب است؟

به دلیل ترکیبات موجود در برخی از آجیل ها می‌توانیم نقش موثر آنها را در پیشگیری و درمان مشکلات تیروئیدی ببینیم. از بین تمام ترکیباتی که درون آجیل‌ها قرار گرفته، پسته، فندق و گردو تاثیر خوبی را روی تیروئید دارند.

آیا مصرف آجیل برای افراد دارای اختلال تیروئید مضر است؟

برای آنکه بتوانید از تاثیر این آجیل‌ها بهره‌مند شوید، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. گاهی در افرادی که دچار مشکلاتی مانند تیروئید هستند، انتخاب یک آجیل باعث ایجاد تداخلات دارویی خواهید شد که مشکل را بدتر از قبل می‌کند.

به طور کلی فواید بسیار زیادی برای آجیل عنوان شده که یکی از آنها را می‌توانیم تاثیر در عملکرد تیروئید بدانیم. اگرچه اطلاعات زیادی در مورد تاثیر این گروه از مواد غذایی روی تیروئید در دسترس نیست، اما به دلیل ترکیبات موجود در برخی از این دانه‌ها می‌توانیم نقش موثر آنها را در پیشگیری و درمان مشکلات تیروئیدی ببینیم. از بین تمام ترکیباتی که درون آجیل‌ها قرار گرفته، موارد زیر تاثیر خوبی را روی تیروئید دارند.

پسته درمان اصلی مشکل تیروئید

از خواص پسته در مورد کمخونی سخنان زیادی گفته شده اما کمتر کسی در مورد نقش آن در تیروئید صحبت کرده است. در ترکیبات پسته مقادیر بالایی از پتاسیم وجود دارد که در کنار برخی دیگر از مواد معدنی و ویتامین‌هایی مانند ویتامین K، فیتواسترول و کاروتنوئیدهای گزانتوفیل، می‌تواند نقش مهمی را در بر طرف کردن و حل مشکلات افرادی که دچار کم کاری تیروئید هستند، داشته باشد. برای خرید انواع پسته در فروشگاه الوخشکبار می‌توانید به دسته بندی مربوط به آجیل‌ها مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید: ارزش غذایی پسته

فندق و خواص آن برای تیروئید

مغز خام دیگری که می‌توانیم آن را در دسته خوراکی‌هایی ببینیم که در تیروئید تاثیر دارند، فندق است. این دانه خوراکی هم سرشار از سلنیوم بوده و در نتیجه نقش مهمی را در تنظیم عملکرد غده تیروئید در بدن دارد.

بیشتر بخوانید: 12 مورد از فواید فندق

گردو و فواید آن برای تیروئید

در میان انواع آجیل‌هایی که در بازار وجود دارد، گردو را نیز به عنوان یکی از خوراکی‌هایی که در تیروئید نقش دارد، می‌بینیم. در این دانه خوراکی مقادیر بالایی از اسیدهای چرب امگا3 وجود دارد که باعث افزایش جذب هورمون‌های ترشحی از غده تیروئید خواهد شد. در نتیحه افرادی که کم کاری تیروئید دارند، می‌توانند آن را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهند.

بیشتر بخوانید: 8 مورد فواید و خواص گردو که باید بدانید

آیا آجیل برای تیروئید مفید است؟ - آجیل ودرمان مشکلات تیروئیدآجیل برزیلی خوراکی خوشمزه و متفاوت در میان آجیل‌ها

آجیل برزیلی یکی از خوراکی‌هایی است که با نام بادام برزیلی نیز شناخته شده و طعمی شبیه به گردو دارد. این دانه در پیشگیری و درمان تیروئید موثر است. دلیل این ویژگی مقادیر بالایی از سلنیوم در ترکیبات آن است که باعث می‌شود، عملکرد غده تیروئید بهتر تنظیم شود. این ماده برای حیات بدن مناسب بوده و البته یک عنصر کمیاب است. تیروئید بافتی دارد که سرشار از سلنیوم است، بنابراین میزان مناسب آن باید مصرف شود تا بتواند روی اختلالاتی که به صورت خود ایمنی باعث کاهش این مقدار از سلنیوم می‌شوند، موثر باشد.

آجیل ماکادمیا مهمانی از قلب استرالیا

این دانه خوراکی نوعی از فندق است که در استرالیا رشد می‌کند. معمولا فواید زیادی در مورد آن عنوان شده که از مهمترینش می‌توانید به تیروئید اشاره کنیم. در ترکیباتی که در جدول مواد موجود در ماکادمیا عنوان شده می‌توانیم به وجود سلنیوم اشاره کنیم که باعث شده اثر آن را روی تیروئید بیشتر از قبل کند. برای دریافت این تاثیر می‌توانید یک مشت از آن را در رژیم غذایی روزانه خود قرار دهید.

سخن پایانی

برای آنکه بتوانید از تاثیر این آجیل‌ها بهره‌مند شوید، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. گاهی در افرادی که دچار مشکلاتی مانند تیروئید هستند، انتخاب یک آجیل باعث ایجاد تداخلات دارویی خواهید شد که مشکل را بدتر از قبل می‌کند. همچنین بهتر است خرید آجیل را از فروشگاه‌هایی انجام دهید که از ارگانیک بودن محصولاتش مطمئن هستید.

آیا آجیل برای تیروئید مفید است؟ - آجیل ودرمان مشکلات تیروئید

بخوانید : آجیل خوب از کجا بخریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *