مقالات و اخبار

آجیل های کلسیم دار – کدام آجیل کلسیم بدن را تامین میکند

آجیل های کلسیم دار - کدام آجیل کلسیم بدن را تامین میکند

کلسیم یک ماده ضروری برای بدن است که به رشد و استحکام استخوان‌ها، تقویت عضله‌های بدن، جلوگیری از انعقاد خون و… کمک می‌کند. به همین علت باید مقادیر کافی از آن، در برنامه غذایی روزانه وجود داشته باشد. این ویتامین در لبنیات، آجیل‌، سبزیجات و برخی دیگر از مواد غذایی یافت می‌شود. بنابراین بهتر است از آن‌ها را در طول روز مصرف کنید.

کدام آجیل کلسیم دارد؟

آجیل‌ها منبغ غنی از ویتامین‌ها و مواد معدنی هستند که کلسیم نیز جزو آن‌هاست. اگر در کنار وعده‌های غذایی خود خرید آجیل ومصرف حدود یک مشت از این ماده غذایی مغذی را قرار دهید ، کلسیم مورد نیاز بدنتان تامین خواهد شد.

توجه داشته باشید که برخی از آجیل‌ها کلسیم بالاتری دارند که در ادامه چند نمونه از آن‌ها را بیان می‌کنیم. بنابراین اگر تنها هدف شما تامین این ویتامین است، باید از این مواد بیشتر استفاده کنید.

بخوانید : آجیل خوب از کجا بخریم

آجیل های کلسیم دار - کدام آجیل کلسیم بدن را تامین میکندبادام

اولین آجیلی که برای تامین کلسیم مورد نیاز بدن به شما پیشنهاد می‌شود، خرید بادام درختی است. مصرف ۵ عدد از این مغز در طول روز، می‌تواند مقداری از کلسیم مورد نیاز بدن را تامین کند.
بادام درختی را می‌توانید به صورت درسته بجویید یا آن را پودر کرده و همراه با آب میل نمایید. این آجیل برای کودکان نیز بسیار مفید است و به استحکام استخوان و دندان‌های او کمک کند.

پسته

خرید پسته و مصرف آن در کنار رفع کم‌خونی بدن، به تامین کلسیم آن نیز کمک می‌کند. برخلاف تصور افراد، میزان کلسیم این دانه بسیار بیشتر از مقدار آهن آن است و مصرف روزانه آن می‌تواند در سلامت و رشد استخوان‌ها تاثیرگذار باشد.

بادام زمینی

خرید بادام زمینی یکی از مغزهایی است که خواص بسیار زیادی دارد و مصرف آن در طول روز به شدت توصیه می‌شود. این نوع بادام نیز سرشار از کلسیم است و حتی می‌توان آن را به عنوان یکی از آجیل‌های مهم برای تامین این ویتامین معرفی کرد.

فندق

در میان آجیل‌هایی که حاوی کلسیم هستند، خرید فندق و مصرف آن را نیز می‌توان جای داد. به طوریکه با مصرف هر ۱۰۰ گرم از این دانه مقوی و خوشمزه، ۸۸ میلی‌گرم کلسیم به بدن وارد می‌شود. البته چون سرد مزاج است، نباید در مصرف آن زیاده‌روی کرد.

تخمه آفتابگردان

تخمه آفتابگردان یک منبع غنی برای تامین کلسیم است که اگر به مقدار مناسب مصرف شود، به سلامت بدن کمک خواهد کرد. هر یک پیمانه از این تخمه، حدود ۱۰۹ میلی‌گرم کلسیم دارد. بنابراین مصرف آن در کنار لبنیات، می‌تواند برای بدن مفید باشد. بهتر است نمونه‌ها خام این آجیل را مصرف کنید.

گردو

گردو به عنوان منبعی از انواع ویتامین، پروتئین و مواد معدنی شناخته می‌شود که خواص بسیار زیادی دارد. این مغز سرشار از کلسیم است و می‌تواند به سلامت و رشد مناسب بدن کمک کند. بنابراین حتما خرید گردو و مصرف آن را در برنامه غذایی روزانه خود جای دهید.

خرید آجیل‌های کلسیم‌دار از فروشگاه الو خشکبار

مواردی که در این مطلب عنوان شد، نمونه‌هایی از آجیل‌های کلسیم دار هستند که می‌توانید آن‌ها از فروشگاه‌ اینترنتی الوخشکبار تهیه کنید و از طعم، عطر، تازگی و کیفیت آن‌ها مطمئن باشید.
این فروشگاه به طور تخصصی در زمینه فروش انواع آجیل فعالیت می‌کند و تمام محصولات آن با قیمتی مناسب به فروش می‌رسند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *