مقالات و اخبار

نحوه طعم دار کردن و شور کردن پسته در خانه

نحوه طعم دار کردن و شور کردن پسته در خانه

یکی از کار هایی که روی پسته خام انجام میشود که بسیار هم مشاهده میشود، طعم دار کردن و شور کردن پسته در خانه است؛ به این گونه که آنها پسته خام را خریداری میکنند و سپس با طعم دهنده های مورد علاقه خود، اقدام به طعم دار کردن آن میپردازند. اگر شما نیز قصد همچین کاری را دارید، به روشی که در این قسمت به آن خواهیم پرداخت، میتوانید این کار را انجام دهید.

نحوه طعم دار کردن و شور کردن پسته در خانه

نحوه طعم دار کردن و شور کردن پسته در خانه

شما برای طعم دار کردن پسته به وسایل خاصی نیاز دارید. این وسایل عبارتند از: پسته ، اجاق گاز، سینی بزرگ و طعم دهنده هایی همچون محلول آب و نمک، زعفران، آبلیمو و فلفل

پس از تهیه وسایل مورد نیاز میتوانید مراحل شور کردن پسته را آغاز نمایید.

  • پسته ها را بر روی سینی که از قبل آماده نموده اید ریخته و با شعله کم شروع به تفت دادن پسته ها نمایید. برای آنکه پسته ها به طور کامل و یکدست تفت داده شوند، باید آنها را به طور پیوسته هم بزنید و این کار را تا زمانی که پسته ها به رنگ نارنجی در بیایند، ادامه دهید.
  • پس از به رنگ نارنجی در آمدن پسته ها، شعله گاز را ببندید. این قسمت مربوط به طعم دار کردن پسته میشود. اگر میخواهید پسته را شور کنید، محلول آب و نمک را به پسته ها اضافه نمایید، اگر طعم ترش و تند را میپسندید، میتوانید به جای محلول آب و نمک از محلول آبلیمو و فلفل استفاده نمایید و اگر به طعم پسته شور شده و زعفرانی علاقه مند هستید، میتوانید به محلول آب و نمک، کمی زعفران اضافه نمایید.
  • پس از اضافه نمودن طعم دهنده ها به پسته ها، دوباره اجاق گاز را روشن نموده و با شعله کم پسته ها را به خوبی هم بزنید تا پسته ها همگی آغشته به محلول تهیه شده شوند. فرآیند هم زدن پسته ها تا زمانی که تمامی پسته ها خشک شوند و روی سینی نمک های محلول باقی بماند، ادامه خواهد داشت.
  • اگر متوجه شدید که پسته ها همچنان رطوبت دارند و به طور کامل خشک نشده اند، میتوانید آنها را به مدت یک روز در معرض نور خورشید بگذارید تا خشک شوند.

نکته بسیار مهم در مورد پسته شور الوخشکبار این است که ما برخلاف برخی از فروشگاه ها، به هیچ وجه این محصولات را در انبار خود نگه نمیداریم. ما در صورت دریافت سفارش، پسته های خود را به وسیله دستگاه های مخصوص و با رعایت تمام دستورالعمل های بهداشتی، طعم دار میکنیم و در اختیار مشتری قرار میدهیم. همچنین نکته قابل ذکر دیگر این است که ما در فرآیند طعم دار کردن پسته ها، از هیچ مواد افزودنی غیر مجاز همچون جوهر لیمو و رنگ خوراکی استفاده نمیکنیم.

بخوانید : آجیل خوب از کجا بخریم

سخن پایانی

نکته قابل ذکر در مورد طعم دار کردن و شور کردن پسته الوخشکبار این است که ما برخلاف برخی از فروشگاه ها، پس از دریافت سفارش ، اقدام به طعم دار کردن پسته ها میکنیم و به هیچ وجه پسته شور آماده و انبار شده نداریم. فرآیند شور کردن پسته ها به وسیله دستگاه های مخصوص و با رعایت تمام دستورالعمل های بهداشتی صورت میگیرد و در این فرآیند از هیچ مواد افزودنی مانند جوهر لیمو و رنگ های خوراکی استفاده نمیشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *