مقالات و اخبار

آیا مصرف آجیل باعث چاقی می‌شود یا برای لاغری مفید است؟

آیا مصرف آجیل باعث چاقی می‌شود یا برای لاغری مفید است؟

آیا خوردن آجیل باعث چاق شدن می‌شود؟

همانطور که می‌دانید آجیل سرشار از مواد مغذی و آنتی اکسیدان‌های مفید است و به سلامت بدن کمک زیادی می‌کند. با این حال مغز‌های آجیل میزانی چربی به همراه دارند و این تصور را ایجاد می‌کنند که خوردن آن‌ها سبب افزایش وزن می‌شود. قبل از هرچیز باید در نظر داشته باشید که مصرف زیاد هر ماده غذایی و عدم تحرک، شما را چاق خواهد کرد. در این مطلب این پرسش پرتکرار را پاسخ می‌دهیم که مصرف آجیل تا چه حد به چاق شدن ما کمک می‌کند؟ اصلا آیا آجیل چاق میکند؟

کدام آجیل چاق کننده است؟

کدام آجیل چاق کننده است؟

کدام آجیل چاق کننده است؟

آجیل سرشار از پروتئین، فیبر، مواد مغذی و چربی سالم است ، پس آجیل مشکل کاهش وزن را به راحتی می‌توانند حل کند. با این حال کالری آجیل آنقدری نیست که شما را نگران کند. چربی‌های اشباع نشده آجیل سبب چاقی نمی‌شوند و در عوض از بیماری‌های قلبی عروقی جلوگیری می‌کنند. با این وجود اگر نگران تناسب اندام خود هستید بهتر است از میزان چربی هر عنصر آجیل مطلع باشید و مصرف خود را کنترل کنید. در ادامه میزان کالری و چربی پر طرفدارترین عناصر آجیل را برایتان لیست کرده‌ایم. این میزان در هر ۳۰ گرم بررسی شده که خوراک یک روز شما را تأمین می‌کند.

گردو حاوی ۱۸۳ کالری و ۱۸ گرم چربی است. خوردن آن لذت بخش است به شرطی که میزان مصرف روزانه با توجه به تحرک و ورزش شما تنظیم شود.

– بادام برزیلی از خوشمزه‌های آجیل است که حدود ۱۸۴ گرم کالری دارد و۱۹ گرم چربی اشباع نشده به بدن شما تزریق می‌کند.

–  در میان انواع بادام سراغ بادام درختی وطنی بروید. این بادام ۱۶۱ کالری را به بدن شما تزریق می‌کند و حاوی ۱۴ گرم چربی است.

پسته را همه دوست دارند اما گا‌هاً پیش می‌آید که در مصرف آن زیاده روی کرده و دچار سرگیجه می‌شوند. پسته ۱۵۶ کالری را به بدن شما اضافه کرده و ۱۲ گرم چربی اشباع نشده را به شما هدیه می‌کند.

بادام هندی را می‌توان محبوب‌ترین نوع آجیل معرفی کرد. این مغز پرطرفدار دارای ۱۵۵ گرم کالری است و ۱۲ گرم چربی را به بدن شما تزریق می‌کند.

آیا خوردن آجیل به افزایش وزن ارتباط دارد؟

آیا خوردن آجیل به افزایش وزن ارتباط دارد؟

آیا خوردن آجیل به افزایش وزن ارتباط دارد؟

آیا آجیل صورت را چاق میکند؟ پاسخ این سؤال به نوع مصرف شما بستگی دارد. حالا که از میزان کالری مغز‌های محبوب آشنا شدید، بهتر است میزان مصرف را با فعالیت روزانه تنظیم کنید. چه بهتر که به میزانی که دوست دارید آجیل بخورید و در کنار آن ورزش کنید و از سلامت بدنتان لذت ببرید. ورزش و تحرک زیاد باعث می‌شود چربی‌های آجیل از بین رفته و عناصر مفید آن جذب بدن شما شود. بررسی ۳۶ مورد تحقیق نشان می‌دهد، خوردن آجیل نمی‌تواند در شاخص توده بدن مؤثر باشد، این یعنی تأثیر قابل توجهی در افزایش وزن شما ندارد و در مقایسه با سایر موادغذایی خوردن آن تنها ۳۰ درصد موجب افزایش چربی مضر بدن می‌شود. پزشکان وقتی این احتمال اندک را در کنار خواص آجیل می‌گذارند، خوردن آن را به عموم پیشنهاد می‌کنند.

بخوانید : آجیل خوب از کجا بخریم

چرا آجیل سبب افزایش وزن نمی‌شود

بسیاری از تحقیقات نشان می‌دهد، حضور آجیل در رژیم غذایی به کاهش وزن کمک می‌کند. بسیاری از پزشکان تعذیه آجیل را در رژیم غذایی بیماران قرار می‌دهند تا آن‌ها را به اندام دلخواه برسانند. حالا پرسش اینجاست که چرا آجیل به کاهش وزن کمک می‌کند؟

آجیل باعث کاهش اشتها می‌شود

خوردن آجیل با مواد مغذی سرشار و انرژی بی‌نظیرش می‌تواند گرسنگی شما را برطرف کند. به همین خاطر هنگامی که به تشخیص پزشک وارد رژیم لاغری می‌شوید، خوردن چند مغز بادام و گردو در طول روز به شما توصیه می‌شود. تحقیقات نشان می‌دهد آن‌هایی که بادام زمینی را به عنوان میان وعده استفاده می‌کنند، ولع کمتری نسبت به غذا خوردن دارند و اتفاقاً از زمان آغاز این رژیم دچار کاهش وزن شده‌اند. به بیان ساده‌تر خوردن آجیل سبب رفع گرسنگی شده و میزان غذای اصلی شما را کاهش می‌دهد.

کمک به هضم غذا

تحقیقات نشان می‌دهد، پس از خوردن آجیل میزان دفع چربی در بدن افزایش یافته و به همین خاطر وزن شما کاهش می‌یابد. جربی‌های مفید و فیبر آجیل سبب می‌شود که حتی اگر شما آن را به شکل کامل نجویده باشید، به راحتی وارد روده شده و در نهایت بدون جذب چربی دفع شود.. در کنار این مواد معدنی موجود در آجیل به هضم بهتر سایر مواد غذایی نیز کمک می‌کنند و خنثی‌کننده چربی‌های مضر هستند.

بخوانید : بهترین زمان برای مصرف آجیل در طول روز چه وقت است

چربی‌های مفید

چربی‌های مفید آن دسته از چربی‌ها هستند که با تحرک و ورزش کردن سوزانده شده و تبدیل به کالری می‌شوند. این خبر خوبی برای ورزشکاران است که به دنبال اندام عضلانی هستند. با مقایسه جدول میزان کالری مغز‌های پرطرفدار با سایر مواد غذایی متوجه می‌شوید میزان جذب چربی مضر آجیل حدود ۶۰ درصد کمتر از مواد غذایی دیگر است.

آجیل می‌تواند به سوخت و ساز بدن کمک کند

برخی تحقیقات نشان می‌دهند، مصرف آجیل نظیر بادام و بادام زمینی نقش مؤثری در سوخت و ساز بدن در افراد چاق داشته و در صورت تحرک سبب کاهش وزن می‌شوند. پزشکان معتقدند مصرف روغن بادام زمینی به مدت هشت هفته، حداقل ۱۰ درصد سوخت و ساز بدن را افزایش داده و چربی‌های مضر را از بین می‌برد. با این حال نمی‌توان به این تحقیقات تکیه کرد چون نهاد رسمی آن‌ها را تأیید نمی‌کند.

چگونه با آجیل چاق شویم؟

چگونه با آجیل چاق شویم؟

چگونه با آجیل چاق شویم؟

برخی افرادی برعکس کسانی که در رژیم‌های غذایی به سر می‌برند به دنبال روش‌هایی برای افزایش وزن با این مواد غذایی هستند. برای آنکه با استفاده از آجیل چاق شوید، باید مقداری از آنها را که کالری بالایی دارند را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

سخن پایانی

هیچ پزشک تغذیه‌ای مصرف آجیل هنگام خواب را توصیه نمی‌کند و هیچ پزشکی مصرف آن را قبل از ورزش کردن نهی نمی‌کند. پس برای بهره بردن از مواد طبیعی مفید به جای پیدا کردن پاسخ سوال چه آجیلی چاق کننده است ، بهتر است سبک زندگی خود را بهبود بخشید.

چگونه با آجیل چاق شویم؟

برخی افرادی برعکس کسانی که در رژیم‌های غذایی به سر می‌برند به دنبال روش‌هایی برای افزایش وزن با این مواد غذایی هستند. برای آنکه با استفاده از آجیل چاق شوید، باید مقداری از آنها را که کالری بالایی دارند را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

چرا آجیل به کاهش وزن کمک می‌کند؟

باعث کاهش اشتها می‌شود،کمک به هضم غذا میکند،دارای چربی‌های مفید و به سوخت و ساز بدن کمک کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *