مقالات و اخبار

آجیل فله بخریم یا آجیل بسته بندی

آجیل فله بخریم یا آجیل بسته بندی

آجیل یکی از خوراکی‌های خوشمزه و البته با ارزش غذایی بالاست که در بسیاری از مراسم ما ایرانیان حضور دارد. البته مصرف آن در دیگر روزهای سال نیز به شدت توصیه می‌شود. در فروشگاه‌های مختلف، این محصول در انواع مختلفی به فروش می‌رسد که دو نوع آجیل فله‌ای و بسته بندی را در آنها می‌بینیم. سوال اینجاست که کدام مدل آجیل انتخاب بهتری است؟

آجیل فله‌ای چست؟

آجیل فله‌ای چست؟ آجیل فله بخریم یا آجیل بسته بندیبا وورد به آجیلفروشی‌ها احتمالا شاهد کیسه‌های بزرگ آجیل و خشکبار خواهید بود. اینها همان آجیل‌ فله‌ هستند که به مقدار مورد نیاز شما کشیده شده و به فروش می‌رسند. بنابراین قیمت نهایی آنها توسط خود شما تعیین می‌شود. وزن بیشتر برابر با قیمت بالاتر!

بخوانید : آجیل خوب از کجا بخریم

آجیل بسته بندی چیست؟

آجیل‌های بسته بندی تنها محدود به آجیل فروشی‌ها نیست. حتی در سوپرمارکت‌ها نیز آنها را می‌بینید. ترکیباتی که در وزن‌های متفاوت و قیمت‌هایی مشخص به فروش رسیده و دست شما برای انتخاب وزن دلخواهتان بسته است.

آجیل فله بخرم یا بسته بندی ؟

برای درک بهتر این موضوع و داشتن انتخاب درست، بهتر دانستیم که به معرفی برخی از تفاوت‌های این دو مدل بپردازیم. در نهایت با در نظر گرفتن این موارد می‌توانید تشخیص دهید که کدام گزینه برای شما بهتر است:

تفاوت آجیل فله و بسته بندی از نظر بهداشت

مطمئنا آجیل فله به دلیل قرار گرفتن در معرض آلودگی‌های محیطی نسبت به مدل‌های بسته بندی بهداشت کمتری را دارد. البته در برخی از آجیل فروشی‌ها روکشی سلفونی روی آن قرار دارد که این موضوع را کاملا حل کرده است. در مقابل فروش آجیل‌ بسته بندی که توسط کارخانه‌ها تولید می‌شوند، بدون دخالت دست بوده و در نتیجه بهداشت بیشتری دارد. البته نوع دیگری از آجیل‌های بسته بندی نیز وجود دارد که توسط خود فروشگاه‌های بسته بندی می‌شود که از نظر بهداشت تفاوتی با فله نخواهد داشت.

تفاوت آجیل بسته بندی و فله از نظر قیمت

قیمت آجیل فله بسیار کمتر از بسته بندی است. این موضوع می‌تواند به دلایل مختلفی باشد. اما گاهی برخی از فروشندگان با ترکیب کردن آجیل‌های نامرغوب و مرغوب، آنها را یکجا و با قیمتی پایین‌تر به فروش می‌رسانند تا بتوانند مشتریان بیشتری را به سمت خود جذب کنند. در صورتی که حجم بزرگی از خرید شما، شامل آجیل‌های بی‌کیفیت خواهد بود. همچنین آجیل بسته بندی به دلیل طی کردن مراحل مختلف و استفاده از ترکیبات متفاوت برای ماندگاری بالاتر و در نهایت پکیجی که دارند، از قیمت بالاتری برخوردارند.

امکان تست آجیل فله در زمان خرید

امکان تست کردن آجیل در مدل‌های فله وجود دارد، چیزیکه معمولا در انواع بسته بندی دیده نمی‌شود. بنابراین شما می‌توانید، طعم و بوی محصول مورد نظرتان را قبل خرید بفهمید.

یکدست بودن دانه‌های آجیل بسته بندی

معمولا آجیل‌های بسته بندی به دلیل دقت بالایی که کارخانه‌ها دارند، به صورت یک شکل و یک اندازه هستند. این ویژگی در مورد آجیل‌های فله دیده نمی‌شود. البته برخی از فروشگاه‌ها با جدا کردن دانه‌های درشت و کوچک، آنها را با قیمت‌های متفاوتی می‌فروشند.

امکان خرید کمتر در آجیل فله

شما می‌توانید برای تست آجیل فله مقدار کمی از آن را با هزنیه‌ای پایین خریداری کنید و در نهایت در مورد خرید آن با حجم بالا تصمیم بگرید. اما در مدل‌های بسته بندی همه چیز از قبل تعیین شده است.

وجود تاریخ تولید و انقضا در آجیل بسته بندی

معمولا در آجیل‌های فله تاریخ تولید و انقضا مشخص نیست. ظرف این آجیل‌ها در طول فروش پر و خالی می‌شود. اما در آجیل‌های بسته بندی تاریخ تولید و انقضا به صورت دقیق مشخص است.

امکان خرید با وزن بالا

مسلما آجیل‌های بسته بندی شده، دارای وزن‌ و حجم‌های پایینی هستند. بنابراین شما نمی‌توانید برای تعداد نفرات زیاد آن را خریداری کنید. اما آجیل فله‌ای امکان خرید با وزن‌های بالاتر را به شما می‌دهد.

نتیجه گیری

با توجه به مواردی که عنوان شد، مطمئنا انتخاب خرید آجیل فله یا بسته بندی با شما خواهد بود. در واقع همه چیز به نوع مصرف و انتظارات شما بستگی دارد. اگر برای استفاده روزمره نیاز به مقدر کمی آجیل دارید، انواع بسته بندی نیز انتخاب مناسبی است. در مقابل برای یک مهمانی یا مراسم مختلف آجیل فله بهترین انتخاب است. همچنین دیگر ویژگی‌هایی که در این مطلب عنوان شده انتخاب را برای شما راحت‌تر خواهد کرد. در فروشگاه الوخشکبار امکان خرید آجیل فله وجود دارد. نکته مهم این است که تمام این محصولات با بهداشت بسیار بالا بسته بندی شده و در نهایت با قیمتی مناسب در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *