مقالات و اخبار

کرونا روی آجیل – روش های ضد عفونی کردن آجیل در دوران کرونا

کرونا روی آجیل - روش های ضد عفونی کردن آجیل در دوران کرونا

به نظر شما کرونا روی آجیل چقدر زنده میماند ؟ این روزها تمام نقاط جهان با ویروسی به نام کرونا درگیر هستند و زندگی همه به نوعی مختل شده است. زیرا این ویروس بسیار واگیردار است و حتی در جهش‌های پیشرفته‌تر آن می‌تواند منجر به مرگ شود. البته این موضوع نگران کننده نیست و در حال حاضر با تزریق واکسن‌های ضد کرونا به خوبی تحت کنترل قرار گرفته است. در هر صورت برای اطمینان خاطر بهتر است تا هر ماده غذایی که خریداری می‌کنید را به طور کامل ضدعفونی کنید تا از این بابت نگرانی نداشته باشید. البته بعضی مواد غذایی مانند آجیل قابل شستشو با مواد ضد عفونی کننده نیستند. به همین علت باید از روش‌های خاصی برای آن‌ها استفاده کرد. یکی از این روش‌ها به این صورت است که می‌توانید آجیل و خشکبارهای خریداری شده را به مدت چند روز در محیط باز قرار دهید تا ویروس‌ آن‌ها از بین برود. اما اینکه کرونا روی آجیل چقدر زنده میماند نیاز به تحقیق و بررسی دارد.

روش‌های ضد عفونی کردن آجیل و خشکبار از ویروس کرونا

براساس تحقیقات وزارت بهداشت جهانی، این ویروس از طریق اشیا منتقل نمی‌شود. اما ممکن است در هنگام خرید اقلامی مانند آجیل و خشکبار، فروشنده به این بیماری آلوده باشد و از طریق تماس او با این تنقلات، ویروس را منتقل کند. همانطور که گفته شد در حال حاضر به طور دقیق مشخص نیست که ویروس کرونا تا چند روز روی آجیل می‌ماند، اما براساس شنیده‌ها، ۴۸ ساعت زمان کافیست تا این ویروس از بین برود.

اکنون چند روش برای ضد عفونی کردن آجیل و خشکبار بیان می‌کنیم تا راحت‌تر از این مواد غذایی استفاده کنید:

شستشو با مواد ضد عفونی

اگر از آجیل‌های بسته بندی استفاده می‌کنید، کافیست جلد روی آن‌ها را با مواد ضد عفونی کننده بشویید. همچنین خشکبارهایی که قابل شستشو هستند، مانند توت، کشمش و… را نیز می‌توان از این طریق ضد عفونی کرد. البته بهتر است پس از شستشو آن‌ها روی یک دستمال تمیز بریزید تا به طور کامل خشک شوند.

قرار گرفتن در معرض حرارت

ضد عفونی کردن مغزهایی چون بادام، پسته، فندق و… آسان‌تر است. زیرا این نوع آجیل‌ها را می‌توان در معرض حرارت بالا قرار داد تا اگر ویروسی روی سطح آن‌ها قرار گرفته، به طور کامل از بین برود. این کار را می‌توان از طریق فر، ماکروویو و حتی اجاق گاز نیز انجام داد.

استفاده از نمک

نمک جزو چاشنی‌هایی است که قابلیت ضد عفونی کردن مواد غذایی را دارد و برای آجیل‌ها نیز می‌توان از آن استفاده کرد. به این صورت که مغزهای خام تهیه کنید و آن‌ها را در مقداری نمک تفت دهید. این روش مطمئن‌ترین راه برای از بین بردن ویروس‌ کرونا از روی آجیل است. زیرا هم از طریق حرارت و هم از طریق نمک کاملا ضدعفونی می‌شوند.

سخن پایانی

اگرچه ویروس کرونا خطرناک است، اما نمی‌توان برخی از مواد غذایی را از وعده‌های غذایی خود حذف کنیم. به خصوص آجیل و خشکبار که برای بدن بسیار مفیدند و حتما باید به طور روزانه مصرف شوند. بنابراین ما به شما پیشنهاد می‌دهیم از آجیل‌های بسته بندی شده فروشگاه الوخشکبار استفاده کنید. زیرا آجیل و خشکبارهای این فروشگاه، با رعایت تمام نکات بهداشتی بسته بندی می‌شوند و تا زمانی که به دست شما برسند، ویروس آن‌ها کاملا از بین رفته است.
توجه داشته باشید که ویروس کرونا تا چند روز روی آجیل می‌ماند و سپس خود به خود از بین می‌رود. ماکزیمم زمان برای این کار ۴۸ ساعت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *