مقالات و اخبار

بادام زمینی چه فوایدی برای بدن دارد؟

بادام زمینی چه فوایدی برای بدن دارد؟

خواص بادام زمینی

بادام زمینی برای بدن بسیار مفید است و میتواند مانع بسیاری از بیماری ها گردد. در این قسمت به برخی از خواص و فواید مهم بادام زمینی میپردازیم.

کمک به سلامت قلب

یکی از شایع ترین مرگ ها در کل جهان، مرگ بر اثر بیماری های قلبی میباشد. محققان دریافتند که مصرف مقداری بادام زمینی به دلیل وجود بسیاری از مواد مغذی، میتواند به سلامت قلب کمک نماید و از بروز بیماری های قلبی جلوگیری نماید.

مبارزه با سرطان

وجود ماده ای به نام اسید کوماریک در بادام زمینی که یک ماده مفید در جهت کاهش خطر سرطان معده است، سبب شده است که این ماده برای مقابله با سرطان، بسیار سودمند باشد. همچنین تحقیقات صورت گرفته بر روی بادام زمینی نشان میدهد که مصرف این آجیل میتواند از بروز سرطان روده در انسان ها و به ویژه بانوان جلوگیری نماید.

مراقبت از پوست

همانطور که میدانید، آنتی اکسیدان ها در بدن سبب شادابی و سلامت پوست میشوند و برای سلامت پوست بسیار مفید هستند. بادام زمینی یکی از آجیل هایی است که حاوی مقادیر فراوانی آنتی اکسیدان است و این موضوع به جوانی و سلامت پوست بسیار کمک میکند.

بادام زمینی چه فوایدی برای بدن دارد؟

بادام زمینی چه فوایدی برای بدن دارد؟

تشخیص تازگی بادام زمینی

برای تشخیص تازه بودن بادام زمینی تنها توجه به چند نکته کافی است:

۱. پوسته نازکی که روی مغز بادام زمینی قرار دارد، باید رنگی میان قرمز و قهوه‌ای داشته باشد. در غیر اینصورت مطمئناً آن مغز تازه نخواهد بود.
۲. رنگ خود مغز بادام زمینی زمانی که تازه باشد، سفید و کمی متمایل به زرد است.
۳. بادام زمینی‌هایی که تازه باشند، معمولاً ظاهری یکدست دارند، چیزی که در بادام زمینی‌های کهنه دیده نمی‌شود.
۴. بهتر است به سراغ بادام زمینی‌هایی بروید که سایز آن‌ها یکسان باشد، در غیر اینصورت ممکن است بادام زمینی‌های تازه و کهنه با هم مخلوط شده باشد.
۵. بادام زمینی که پلاسیده باشد، معمولاً نشانه کهنه بودن آنهاست.
۶. بادام زمینی نباید بوی نامطبوعی داشته باشد.
۷. پوسته چوبی بادام زمینی نباید دچار شکستگی شده یا سوراخی روی آن وجود داشته باشد.
۸. پوسته چوبی بادام زمینی تازه معمولاً با فشار دست شکسته می‌شود.
۹. مغز بادام زمینی تازه، کاملاً ترد بوده و به راحتی با دندان خرد می‌شود.
۱۰. بادام زمینی باید دارای طعمی کاملاً مشخص باشد.

بادام زمینی با پوست یا بدون پوست؟

فواید بادام زمینی برای بدن

چیزی که مهم است، ماندگاری بالاتر بادام زمینی‌هایی است که با پوست به فروش می‌رسند. در واقع پوسته چوبی همانند یک محافظ عمل کرده و اجازه نمی‌دهد تا رطوبت و چربی مغز بادام زمینی از بین برود. در نتیجه قابلیت نگهداری از آن در شرایط یکسان طولانی‏تر است. به طور کلی هر مغزی که با پوست باشد، ماندگاری بیشتری داشته و نگهداری از آن نیز راحت‌تر است.

بخوانید : آجیل خوب از کجا بخریم

سخن پایانی

خواصی که در مورد بادام زمینی گفته شد، در مورد انواع بادام زمینی صدق می‏کند. در واقع تمام انواع بادام زمینی‌ها دارای ترکیبات یکسانی هستند که در بالا به آن‌ها اشاره شد. انتخاب شما هر مدل از بادام زمینی که باشد، باید حتماً به دنبال یک فروشگاه معتبر باشید، تا بتوانید محصولی باکیفیت و مرغوب تهیه کنید.

سعی کنید به سراغ آجیل‌هایی بروید که به صورت ارگانیک تهیه شده باشند. هرگونه افزودنی به این محصولات می‌تواند کیفیت آن‌ها را زیر سؤال ببرد. برخی از فروشندگان آجیل و خشکبار آب یا نمک اضافی را به مغز‌ها اضافه می‌کنند، تا بتوانند وزن آن‌ها را سنگین‌تر کنند.

الوخشکبار با در نظر گرفتن تمام این موارد در نهایت توانسته تعداد زیادی مشتریان را از سرتاسر کشور به سمت خود جلب کرده و اکنون به یکی از قطب‌های اصلی فروش آجیل و خشکبار در ایران تبدیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *