مقالات و اخبار

فواید انواع بادام درختی برای بدن

فواید انواع بادام درختی برای بدن

قبل از پرداختن به فواید انواع بادام درختی برای بدن ،حتما شما نیز اسامی مختلفی را برای بادام درختی شنیده‌اید که بسیاری از آنها گاهی برایتان ناشناخته و عجیب است. در این اینجا به معرفی چند نمونه از معروف‌ترین انواع بادام می‌پردازیم:

بادام پوست کاغذی کالیفرنیا

بارزترین ویژگی این نوع بادام‌ها، پوست کاغذی بیرونی آن است که رنگ قهوه‌ای روشن دارد. این پوشش باعث محافظت انواع بادام می‌شود و بادام طعم‌دار و معطر باقی می‌ماند.

بادام پوست کاغذی کالیفرنیا

بادام پوست کاغذی کالیفرنیا

بادام Shalimar

این نوع بادام‌ها که اغلب در اواسط فصل برداشت می‌شوند، اندازه بزرگ و انتهایی نوک تیز دارند. طعم ترد این بادام‌ها در یک پوسته قهوه‌ای حفظ می‌شود.

بادام نون پاریل (Nonpareil)

پوسته این بادام‌ها کاملاً نازک است و در صنایع خشکبار و شیرینی پزی و تهیه پودر کاربرد دارد. بادام نون پاریل بادامی با رنگ مغز روشن و نوع پوست نازک است که مغز آن پهن و یکسان است.

بادام Pranyaj

این نوع بادام‌ها اکثراً مسطح و متوسط هستند. پوسته بادام نازک‌تر و رنگ تیره‌ای دارد که آن‌ها را از انواع دیگر جدا می‌کند.

بادام Mukhdoom

شکل آنها چاق است و با پوسته‌ای نیمه نرم مشخص می‌شود که رنگ روشن دارد.

بادام Drake

این نوع بادام‌ها در اندازه‌های کوچک، متوسط تا بزرگ رشد می‌کنند. همچنین، آنها می‌توانند رنگ روشن یا قهوه‌ای مایل به قهوه‌ای داشته باشند. در حالی که یک سر آن گردتر است، سر دیگر آن معمولا باریک است.

بادام Neplus

این بادام به نام بادام نوپلاس آلترا (Ne Plus Ultra) هم شناخته می‌شود. از ویژگی‌های این بادام می‌توان به شکل مغزی مسطح آن اشاره کرد که می‌تواند بزرگتر از سایر گونه‌ها نیز باشد. پوسته دراز آن ممکن است دارای چین و چروک‌های کوچک روی سطح باشد.

بادام Waris

این بادام‌ها در بین تمام بادام‌ها، پهن‌ترین اندازه را دارند. اگرچه اندازه متوسطی دارند، اما دارای یک برآمدگی در یک انتها و یک راس نوک تیز است.

بادام Primorskij

این بادام از لحاظ وزن مغز بیشترین وزن را دارد. پوسته بادام کاغذی است و بیشتر در کشمیر یافت می‌شود.

بادام سونورا (Sonora)

این بادام‌ها می‌توانند تا اندازه متوسط یا بزرگ رشد کنند. بادام سونورا بادامی با رنگ مغز روشن و نوع پوست خیلی نازک (پوست کاغذی) است و شکل مغز آن بلند و باریک واندازه مغز درشت می‌باشد.

بادام فریتز (Fritz)

این بادام در بین انواع بادام‌ها، عملکرد بالایی دارد و زودتر از سایر بادام‌ها بالغ می‌شود. اندازه مغز این بادام‌ها معمولا متوسط است.

بادام روبی (Ruby)

از ویژگی‌های منحصر به فرد این نوع بادام‌ها، پوسته نیمه سخت آن و اندازه متوسط تا کوچک مغزهای موجود در آن است. رسیدن این بادام‌ها زمان می‌برد.

فواید انواع بادام درختی برای بدن چیست

خواص بادام درختی پوست کاغذی منقا شور برای ورزشکاران

بادام یکی از بهترین مواد غذایی برای بدنسازها و ورزشکاران است. مقادیر بالایی از چربی‌های سالم به همراه پروتئین باعث می‌شود که تمام مواد غذایی مورد نیاز برای ورزشکاران توسط آن تامین شود.

بخوانید : آجیل خوب از کجا بخریم

خواص بادام درختی پوست کاغذی شور برای پوست

خاصیت آنتی ‎اکسیدانی در بادام باعث می‎شود تا از پوست و به طور کلی بدن در برابر رادیکال‌های آزاد محافظت کند. به گفته متخصصان روزانه 23 عدد بادام به پوست کمک می‌کند تا مقدار ویتامین‌های مورد نیاز خود را تامین کند. ریبوفلاوین و نیاسین دو ویتامین ضروری برای سلامت پوست هستند که در بادام مقدار بالایی از آن دیده می شود.

خواص بادام درختی برای مو

حفظ سلامت مو نیازمند چربی‎های مفید و ویتامین‎هایی مانند B و E، به همراه ترکیبات معدنی است. مصرف روزانه بادام این ترکیبات را فراهم می‎کند. علاوه بر این بادام از سفید شدن مو جلوگیری کرده و باعث استحکام و براقی آن می‎شود.

خواص بادام درختی پوست کاغذی شور برای دستگاه گوارش

در بادام مقدار زیادی فیبر وجود دارد که به هضم غذا توسط معده و به طور کلی عملکرد دستگاه گوارش کمک می‎کند. همچنین از بروز بیماری‌هایی مانند زخم معده یا سرطان روده نیز جلوگیری می‌کند.

خواص بادام درختی سنگی برای دندان

در میان ترکیبات مربوط به بادام کلسیم نیز دیده می‎شود. این ماده معدنی به همراه پروتئین از دندان‎ها در مقابل باکتری‎های مضر جلوگیری می‎کند. می‌توانید از بادام در تهیه غذاها و … استفاده کنید.
سخن پایانی
فروشگاه الوخشکبار با داشتن چندین سال سابقه فروش آجیل و خشکبار خیال شما را بابت خرید اینرنتی آجیل راحت می‌کند. این فروشگاه طیف گسترده‌ای از این محصولات را دارد. بنابراین با مراجعه به آن می‌توانید به هرچه که نیاز دارید، دست پیدا کنید. خرید بادام درختی از این فروشگاه تنها با چند کلیک قابل انجام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *