مقالات و اخبار

بادام درختی، معجزه گلو درد!

بادام درختی، معجزه گلو درد ! - بادام برای گلودرد

آیا تا به حال از تاثیر بادام در روند درمان گلودرد چیزی شنیده‌اید؟ بادام درختی که یکی از پرفروش‌ترین مغزها در میان آجیل‌هاست، نوعی ملین است که در مواقعی از آن به عنوان خلط آور طبیعی نیز یاد می‌شود. در طب سنتی همیشه از این دانه خوراکی برای درمان سرماخوردگی یا آلرژی‌هایی که گلو را تحت تاثیر قرار می‌دهد، استفاده شده است. بر اساس نظر محققان، بادام یک تسکین دهنده برای برونش‌هاست. همچنین این دانه خوراکی، ایمنی بدن را هم بالا برده و از بروز سرماخوردگی به خصوص در فصول سرد سال، جلوگیری می‌کند. ترکیب این ماده با برخی از مواد خوراکی تاثیرش را در درمان گلودرد بیشتر می‌کند.

نحوه استفاده از بادام برای گلو درد

ایجاد گلو درد ممکن است به دلیل شرایط مختلفی باشد. گاهی در اثر آلرژی، گاهی سرماخوردگی و گاهی عفونت‌هایی که در نهایت باید به دنبال روش‌های درمانش باشیم. مطمئنا داروهای شیمیایی زیادی برای طی کردن این پروسه در دسترس هستند اما، درمان‎های خانگی نیز این روند را سریعتر می‌کنند.

ترکیب بادام درختی با آب پرتقال

شاید برایتان عجیب باشد اما یکی از روش‌های موثر در درمان گلودرد، ترکیب آن با آب پرتقال است. برای اینکار می‌توانید بادام آسیاب شده را در مقداری آب پرتقال طبیعی بریزید. آب پرتقال نباید ترش باشد.

ترکیب بادام درختی و عسل

ترکیب عسل و بادام یکی از بهترین روش‌های درمان گلو درد است. برای اینکار نیز باید بادام را آسیاب کرده و تنها یک قاشق از آن را درون عسل بریزید. این ترکیب را می‌توانید به تنها یا پس از حل کردن در آب ولرم میل کنید.

بادام درختی، معجزه گلو درد ! - بادام برای گلودرد - ترکیب بادام با عسل

بادام درختی، معجزه گلو درد ! – بادام برای گلودرد – ترکیب بادام با عسل

ترکیب بادام درختی و شیر

از بادام می‌توانید در ترکیب با شیر نیز استفاده کنید. شیر در این ترکیب باید داغ بوده و با بادام آسیاب شده ترکیب شود.

ترکیب بادام درختی و بارهنگ

بارهنگ یک نوشیدنی است که در درمان گلو درد موثر است. باید 50 گرم مغز بادام خام را پوست کنده و آسیاب کنید. سپس 1 قاشق مرباخوری از بارهنگ را به آن اضافه کنید. مقداری نبات این ترکیب را شیرین خواهد کرد. مخلوط نهایی را در آب جوش ریخته و پس از 30 دقیقه آن را بنوشید.

بخوانید : آجیل خوب از کجا بخریم

حریره بادام

اغلب ما حریره بادام را غذای مخصوص نوزادان می‌دانیم، اما تهیه آن برای افراد بزرگسال نیز برای درمان گلودرد بسیار موثر است. برای تهیه این ماده خوراکی باید بادام‌ها را به مدت 5 دقیقه در آب جوش ریخته و پس از سرد شدن پوست آن را جدا کنید. اکنون آنها را رنده کرده و در آب و شکر روی حرارت قرار دهید.

بادام درختی، معجزه گلو درد ! – بادام برای گلودرد – حریره بادام

خرید بادام درختی

بادام درختی یکی از پرفروش‌ترین انواع بادام است که به عنوان آجیل به صورت خام یا شور مصرف می‌شود. بادام درختی بومی ایران بوده و از آن به عنوان بادام سنگی نیز یاد می‌شود. این دانه علاوه بر گلو درد در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری‌ها نیز موثر است. به عنوان مثال بیماری‌های قلبی، تقویت سیستم ایمنی، جلوگیری از چاقی و پیشگیری از سرطان‌ها از دیگر فواید مصرف این نوع از بادام است.
برای آنکه بتوانید از اثرات این ماده خوراکی بیشترین استفاده را ببرید، باید به دنبال انواع ارگانیک و درجه یک آن باشید که در الوخشکبار نمونه‌های آن وجود دارد.

قیمت بادام درختی

اگر به بخش خرید آجیل دسته بندی مربوط به بادام درختی در الوخشکبار مراجعه کنید، شاهد قیمت‌های متنوع آن خواهید بود. این تفاوت قیمت بر اساس نوع و درجه کیفیت آن تعیین می‌شود. معمولا بادام‌های بدون پوست و شور از قیمت بالاتری برخوردارند. البته بادام درختی پوست کاغذی نیز در میان آنها دیده می‌شود که از انواع سنگی گران‌تر است.

سوالات متداول

آیا بادام درختی برای درمان گلودرد موثر است؟

بادام درختی ، نوعی ملین است که در مواقعی از آن به عنوان خلط آور طبیعی نیز یاد میشود بنابراین میتوانید برای درمان گلودرد از این دانه استفاده کنید.

نحوه استفاده از بادام برای گلودرد؟

برای درمان گلودرد میتوانید از انواع ترکیبات بادام درختی با آپ پرتقال، عسل، شیر و بارهنگ استفاده کنید. همچنین استفاده از حریره بادام نیز موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *